Bichon havanais

Lagotto Romagnolo

TOPlist

Splněný sen ;-)

Jak jsem objevila Lagotty a jejich kouzlo.....

 

....aneb můj splněný sen ! ! ! ;-)

 

 

Už je tomu 8 let, co mě okouzlilo toto staré italské vodní plemeno. Prvně jsem lagottka viděla v Chorvatsku na 4 denní výstavě ve Splitu. Bylo to pro mě, jak zjevení, kouzelný, plyšový medvídek, který byl neuvěřitelně kontaktní, ale zároveň nesmírně oddaný svému páníčkovi. Do té doby jsem ani nevěděla, že takové plemeno existuje. Nevím jestli existuje láska na první pohled mezi člověkem a psem, ale do tohoto plyšáka jsem se zamilovala......

V té době se u nás v CZ lagott neodchovával.  A tak jsem začala hledat možnost koupě štěňátka v zahraničí. Po roce snažení a komunikaci s chovateli lagottíků, jsem si rezervovala fenku u chovatele ze Slovenska u pana Fodora v chov. stanici "Angelus Mei". Rok jsem si musela počkat než se pro mě fenečka narodila. Neměla jsem ani možnost si ze štěňátek vybrat, na tož si určit barvu.  Ale i tak jsem byla šťastná, že to malé strakaté klubíčko bude moje.... ;-)

Přišel červenec r. 2011 a já konečně držela moji malou lagottku v náručí. Moc děkuji panu Fodorovi, za tuto neskutečně pohodovou a mazlivou fenečku Angelus Mei Erzla.  Erzla se u nás neuchytilo. A tak jsem mému splněnému snu začala říkat "STELLA" (z italského překladu "Hvězda")

Za 20 let, kterých se věnuji kynologii jsem nepoznala, tak oddané, poslušné, mazlivé, hravé, komunikativní a hlavně,tak najevo svoji lásku vůči svému páničkovi dávají plemeno. Naše Stelluška je mazlíček celé naší rodiny. Miluje procházky v lese, neodolá žádné vodní ploše i v louži je schopná se vykoupat. ;-) Moc ráda se chová, jak dítě v náručí a nechává se drbat na bříšku.

Od doby co Stellušku mám, se setkávám s 2 reakcemi na toto plemeno. Jedna skupina lidí nechápe, co se mi na lagottech líbí. A ta druhá skupina je na tom stejně jako já. Je z toho láska na první pohled. Prostě neodolají těm krásným "lidským" očím lagottka, tomu zvláštnímu kouzlu tohoto plemene.

A tak se stanou milujícími páníčky, oddaně a láskyplně následováni svými LAGOTŤÁČKY ! ! !