Bichon havanais

Lagotto Romagnolo

TOPlist

O nás

Jak to všechno začalo, aneb kde se vzala myšlenka o chovu....

Ahoj,

 jmenuji se Petra Kristová, asi by Vás všechny zajímalo, proč jsem se rozhodla zasvětit svůj život pejskům  a postupně se ke mně přidala i moje sestra Míša (celým jménem Michaela Hrabětová) a nakonec i moje rodiče.

     v mém útlém dětství jsme doma měli střední bílé špice.    často jsem v dětství

od mé tety Květy poslouchala ty nejhezčí pohádky o jejím německém ovčákovi, s kterým jsem si chodila i hrát.    Teta se také věnovala a dodnes věnuje kynologii. Ty pohádky se staly mojí touhou mít vlastního ovčáka.

 

         Sen se mi splnil 5.12.1993, kdy jsem dostala od rodičů pejska německého ovčáka bez PP, byl černý s pálením a já mu dala jméno Kelly.      S ním jsem začala poznávat krásy kynologie, složila první zkoušky a poznala jsem spoustu zkušených a špičkových kynologů. Stala jsem se v roce 1994 členkou Kynologického klubu Blovice, kde jsem členkou dodnes. Dne 30.1.2002 mě Kelly navždy opustil. Celá naše rodina nedokázala být dlouho bez psa, tak jsme hned začali shánět nového ovčáka.

          o týden později jsem měla rezervovaného pejska německého ovčáka s PP v chovatelské stanici ANREBRI. Narodil se 3.2.2002, domů jsme si našeho Georga Anrebri 

přivezli koncem března na Velikonoce.

     A s jeho příchodem přišly i výstavní úspěchy a sen o tom, že bych se chtěla věnovat chovu. Když jsem se na své první mezinárodní výstavě MVP Nitře 5.11.2003 s Georgem dostala až do závěrečných soutěží, protože získal BOB, CACIB, CAC, V1,    a hned druhý den jsem s ním složila zkoušku do chovu ZVV1, tak jsem byla rozhodnuta o tom čemu se chci i v budoucnu věnovat a to práci s pejsky a CHOVU. Na jaře roku 2004 jsem si pořídila první chovnou fenu Megy z Podradbuzí a zažádala jsem o mezinárodně chráněný název Angel NAVAJO r.č.1199/2004.

No a jak běžel čas a přicházely další úspěchy, přibyli postupně i další psi.

Moje setra mezi tím také podlehla kouzlu německých ovčáků a pořídila si svoji první fenku 

Vanilku Anrebri , měli mezi sebou velice silná vztah.

Sestra ji milovala a nevzdala by se ji za nic na Světě,

Vanilka to asi dobře věděla, a nesmírnou oddaností ji svoji lásku oplácela!!!     

 Bohužel bylo sestře dopřáno užívat si její společnosti, jen 6 a půl roku. 19.4.2010 Vanilka odešla do psího nebíčka, svůj boj o život prohrála.

 

         A jak k nám přišli Bišoni ??? To vlastně zavinil můj manžel, když mně dal v roce 2001 k narozeninám pejska bišonka,    jmenuje se KIM a momentálně  žije a dělá radost mým prarodičům v Praze, jelikož je bez PP, tak nemůže být u mne v chovatelské stanici. 

    Ale díky němu jsem poznala lásku a kouzlo bišonka. Je to neuvěřitelné, jak takový malý pejsek dokáže milovat svoji rodinu, když jste smutní, nemocný nebo stresovaný, on Vám nedá pokoj, dokud Vás nerozveselí. Je to absolutně neagresivní plemeno..... prostě živý PLYŠÁK.

Naším prvním bišonem s PP je Jch. Gallant MegBl z Podchotucí,    když říkám, naším, myslím tím mým a Míši, i ona podlehla kouzlu bišonků a pořídila si i další jedince tohoto plemene.

    Havaňáci jsou u nás díky našim rodičům, to je uchvátil vznešený druh bišonků z Kuby, a tak netrvalo dlouho a pořídili si krémovou fenku Ketty Toši Vera,     

je to jejich miláček a i když máme

dnes doma i jiné havaňáky, tak ona je jejich princezna !!!  

      Momentálně chováme 2 společenská plemena, ale dalo by se říct, že jen jedno!!! A to bišonky, protože Bichon a poil Frisé  a Havanský psík jsou vlastně všechno bišoni a hlavně na povaze je to znát, a pak už záleží na každém jestli podlehne kouzlu dlouhé různobarevné srsti havaňáčků, či vznešenému a na plyšového medvídka upravenému bišonkovi, nakonec jsou to všichni Ti malí pejsci,

VELCÍ  SVÝM SRDCEM a kdo jejich lásku pozná,

        bude ji chtít sdílet celý život !!!!!!!!   

 

            Našim cílem je odchovávat především zdravé a exteriérově výborné jedince, ale né vždy to musí vyjít, genetika je složitá věda ?? Pečlivě vybíráme rodičovské páry a u všech plemen se snažíme vyvarovat úzkých příbuzenských plemeniteb,

které nesou značnou genetickou zátěž.

               I přes velkou snahu zkloubit časově chov společenských plemen a německých ovčáků, jsme se nakonec právě z časových důvodů rozhodli ukončit chov tohoto nádherného pracovního plemene. Němečtí ovčáci byli, jsou a budou moji srdeční záležitostí, proto u nás doma na zahradě vždy nějakého krasavce potkáte. Nyní je začátek roku 2011 a ještě s náma žijí tito NO -  psi:Ch. Georg Anrebri (9let), jeho syn Ulrick Angel NAVAJO (2roky), -feny: Gira Almett (9let), její dcera Lissa Angel NAVAJO (3roky), Megy z Podradbuzí (11let)

         Dnes po 6 letech chovu sklízíme prní plody z našeho chovatelského snažení, v podobě zdravých a úspěšných  odchovů, ale dalo by se říci, že stále stojíme na začátku naší chovatelské cesty a doufáme, že až se jednou podíváme za sebe, tak budeme na své odchovy pyšné, jako jsou dnes jiní dlouholetí chovatelé !!!

          Všem přejeme hodně štěstí a spoustu radostí s minimem starostí na cestě životem s pejskem z naší chovatelské stanice Angel NAVAJO.

                                                 Chovatelky  Petra K. a Míša H.