Střihová služba

Bichon havanais

Bichon á poil frisé

Lagotto Romagnolo

TOPlist

Vítáme Vás na stránkách T O P chovatelské stanice plemene Havanský psík ! ! !

- aktualizace:.7.7.2020 (novinky, havanský psík a lagotto romagnolo na prodej) 

 

! ! ! Havanský psík - další štěňátka plánujeme léto/podzim 2020 - více  ZDE ! ! !

 ! ! Lagotto Romagnolo - přijímáme rezervace na srpnová štěňátka - více ZDE ! !

  

          Vítám Vás na stránkách naší chovatelské stanice Angel NAVAJO. Ač se může zdát, není tento chov dílem pouhého jednotlivce (tím myslím mou osobu), ale celé naší rodiny (sestry, rodičů, prarodičů i mých přátel), Ti všichni se skrývají za odchovem našich štěňátek a péčí o naše pejsky. Chov se stal koníčkem a velkou láskou celé naší rodiny. 

         Havanský psík se do naší chovatelské stanice dostal díky mým rodičům, to je očarovalo toto kouzelné plemeno z řady bišonků. I když jsme začínali a jako první odchovávali štěňátka bišonků (Bichon a poil Frisé), je dnes chov havaňáčka pro nás prioritou. V našem chovu havaňáčků klademe především důraz na odchovávání zdravých a veselých jedinců. Snažíme se vyvarovat příbuzenské plemenitby, testujeme naše chovné pejsky na dědičná onemocnění a pečlivě zvažujeme výběr rodičovských párů. Snažíme se ustálit naše odchovy v typu a odchovávat výborné jedince s předpokladem pro další chov. To znamená jedince s co nejméně odchylkami od standardu. Naše snažení se nám vrací v podobě úspěšných jedinců na výstavách, kteří jsou úspěšní nejen v CZ, ale i v zahraničí. Preferujeme jedince standardní výšky, k tomu přiměřené délky těla (či mírně delšího formátu), robustní (silné) kostry, výrazného elegantního krku, rovné dobře proúhlené přední i zadní běhy, sytou pigmentaci nosní houby a sliznic husté nasazení dlouhé hedvábné lehce vlnité srsti. Povahově se snažíme odchovávat milé, mazlivé, ale zároveň temperamentní a nekomfliktní jedince.  Celé naše snažení v chovu a čas který pejskům věnujeme, je odměňováno Vaší spokojeností s havaňáčkami od nás.

 

            Bichon a poil Frisé (Bišonek) je plemeno které k nám přineslo myšlenku na chov malých společenských plemen z řad bišonků. Náš chov je liniově postaven na vynikající anglické linii bišonků z chovatelské stanice Kynismar a tímto směrem budem dál náš chov směřovat i do budoucna.  Tato linie sebou nese krásný výraz hlavy  (roztomilé ksichtíky), syté pigmentace nosu, očí, nášlapných polštářků a případně i drápků, elegantní výrazný krk, sněhově bílou hustě nasazenou srst.  Tělo spíše kratšího formátu na mírně vyšších nohách s dobře nasazeným a neseným ocáskem. Tito bišonci mají prostornější a nádherně elegantní krok.  Povahově se snažíme odchovávat neustále dobře naladěné, mazlivé, kontatkní, zároveň temperamentní bišonky bez sklonů k agresivitě. Naší hlavní snahou je odchovávat zdravé a vitální jedince, kteří svým exteriérem mohou výborně obstát ve velké konkurenci jiných bišonků na výstavách, ale zároveň byli výborní společníci pro všechny věkové generace.

                     Ať už si u nás koupíte štěňátko  havaňáčka či bišonka, vždy budeme rádi, když se nám čas od času ozvete, jak se štěňátku daří a zašlete nám jeho fotečky , jak roste. Popřípadě později nám dáte vědět, jak se Vám daří na výstavách, atd. Samozřejmě pokud si s něčím nebudete vědět rady, neváhejte nás kontaktovat buď na email či telefon a já Vám ráda poradím či pomohu, pokud to bude v mojich možnostech a silách.

 

!!! Přejeme všem hodně štěstíčka se štěňátkem od nás !!!